Meme Küçültme

Meme küçültme hastaya rahatsızlık verecek derecede büyük memelerin fazla deri ve dokusunun alınarak yeniden şekillendirilmesi ameliyatıdır.

Meme küçültme ameliyatı neden yapılır?

Meme, genetik özelliklere bağlı olarak, çok sayıda doğum yapma, aşırı kilo alımı ile veya hormonal nedenlere bağlı olarak rahatsız edecek derecede büyüyebilir. Büyük göğüsler, estetik kusurların yanı sıra hareket bozukluğu, sırt ve boyun fıtığı, omuz ağrıları, göğüs altı pişikleri gibi birçok rahatsızlığa sebep olabilirler. Bu gibi durumlarda plastik cerrahlar tarafından meme küçültme ameliyatı önerilmektedir.

Meme küçültme nasıl yapılır?

Ameliyat için son on yılda temel teknikler iyice yerleşmiş olup, her hasta tipi ve göğüs şekli için standart tedaviler belirlenmiştir. Genç ve sağlıklı hastada sadece “İ” ya da lolipop şekli olarak tanımlanan bir iz bırakan cerrahi tercih edilirken, daha büyük göğüsler için ise“ters T” şeklinde izi olan ameliyat şekli uygulanmaktadır.

Operasyon kimlere yapılır?

Meme küçültme ameliyatının endikasyonu standart değildir. Meme büyüklüğünden rahatsızlık duyan her hasta bu ameliyat için bir adaydır.

Ameliyat kaç yaşında yapılır?

Diğer tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi hastanın 18 yaşını tamamlamış olması yeterlidir.

Ağrı ve iz oluşur mu?

Göğüs küçültme ameliyatı genel olarak hastanın ağrı şikayeti olan bir ameliyat değildir.

İz ise yapılan tekniğe göre kalmakta olup 1 yıl sonra bu izler iyice belirsiz bir hale gelmektedir.

Göğüslerde ne kadar küçülme olur?

Göğüsler istenildiği kadar küçültülebilir, ancak optimum küçültme miktarı hekiminizle beraber karar vermeniz gereken bir durumdur. Göğüsün ne kadar küçültüleceği boy ve kilonuzla orantılıdır.

Genellikle meme dokusu bayanların hayatında önemli bir yer taşıdığı için çok küçük yapmayı tercih etmemekteyim.

Ameliyattan sonra nasıl bir sütyen takılır?

Hastalar ameliyattan özel bir sütyen takılmış olarak uyanırlar ve bu sütyen şeklindeki korseyi 1 ay takmaları gerekmektedir.

Hamile kalabilir miyim?

Meme küçültme ameliyatının hamileliği engelleyen en ufak bir etkisi yoktur.

Ameliyat sonrası süt verebilir miyim?

Günümüzdeki ameliyat teknikleri süt bezi ve kanallarını tamamen korumak üzerine dizayn edilmiştir. Çok net olarak bu ameliyattan sonra süt verebilirsiniz.

Sütyen ölçüleri nasıl olmalıdır?

Sütyen ölçüsü ne yazık ki hastalar tarafından çoğunlukla yanlış bilinmektedir. Kullandığınız sütyenin arka kısmı tam olarak göğsünüzü kap kısmı ise memenizi sarmalıdır.

Meme asimetrisi nasıl olmalıdır?

İnsan vücudunda hiç bir zaman tam asimetri olmamaktadır; eller, gözler ve kaşlar gibi memelerde de asimetri sık rastlanan bir durumdur. Meme küçültme ameliyatı ile bu asimetrileri minimuma indirmek mümkündür.

Göğüs küçültme ameliyatı kansere neden olur mu?

Meme küçültme ameliyatı meme kanserine neden olmaz hatta meme dokusu azaldığından göreceli olarak bu ihtimal azalır.

Meme ucu problemleri nedir?

Çok sık rastlanana bir komplikasyon olmasa da bazen meme ucunun damar ve sinir apisi ameliyat sonrası zarar görebilmektedir. Sık rastlanan durum ise meme ucunda his değişiklikleridir. Az veya çok hissetme karıncalanma batma gibi hisler olabilir ancak bu durum geçicidir.

Göğüs küçültme fiyatları

Estetik ameliyat fiyatları artık son derece makul seviyelerde.. 2020 meme küçültme ameliyatı fiyatlarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz: 0 535 645 13 40