Göz Kapağı Estetiği

“Gözler yalan söylemez”, bazen dudaklarımız güler ama gözlerimiz hüzünlü bakar. Bazen uykulu ve yorgun olduğumuz belli etmek istemesek de gözlerimiz biz ele verir.

Belki de sarkmış bir üst göz kapağının en kötü huyu yalancı olmasıdır. Biz yorgun değil iken hatta enerjik iken bile bizi yorgun göstebilir. Oysaki yılların yorduğu göz kapaklarımıza doğruyu söyletmek sadece 40 dakikalık üstelik de lokal anesteziyle yapılabilen cerrahi bir teknikle mümkündür: Göz kapağı estetiği diğer adı ile blefroplasti.

Ameliyat ihtiyacı genelde 30 lu yaşlardan sonra başlar. Ameliyat teknik olarak sarkan derinin alınması , kas dokunun gerekiyorsa çıkarılması veya göz kapağındaki yağ yastıklarının yeniden düzenlenmesi gibi işlemlerin hastaya özgün bir biçimde yapılmasıyla gerçekleştirilir. Hasta operasyondan sonra 1- 2 saatlik müşahedenin ardından evine gidebilir. Ağrılar basit ağrı kesicilere cevap verecek şiddettedir. Soğuk uygulaması yararlı olmaktadır. Pansumanlar gözleri kapatmaz ve yaklaşık 5 gün sonra cerrah tarafından çıkarılır. operasyon sonrası oluşan şişlik veya morluk 1 hafta sonra tamamen geçmektedir. Ameliyat sonrası 2 gün kitap okunmaması ve yüksek doz güneş veya suni ışığa maruz kalınmaması hasta için konforlu olur. 2 hafta içinde tamamen iyileşme olur ve göz kapakları estetik formunu uzun yıllar koruyabilmektedirler.