Dermapen

Dermapen uygulaması dermaroller uygulamalarında olduğu gibi, sadece kış aylarında uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.

Kişilerin güneşe maruz kalmadan ve güneş koruyucu kremlerini gün içerisinde 3 saatte bir tekrarlanması kuralı ile yapılmaktadır. Canlılığını kaybetmiş cilt tiplerinde elastikiyet kaybı olan ciltlerde güneş hasarları olan ciltlere uygulanır.

 

Dermapen Nasıl Uygulanır?

 

Dermapen işlemi cilde verilen derin uyarı hafif bir kanamaya yol açsa da bu uygulama uyarıcı niteliğinde algılandığı için collogenin üretilmesini ve hücre yenilenmesini tetikleyerek cildin sıkılaşmasını ve canlılık kazanmasını sağlar. Açılan mikro kanallardan cildin alt tabakasına peptit vitamin ve collogen içerikli serumlar ile cildin ihtiyacı olan destek verilmiş olur.

 

Dermapen Leke Tedavisi Kimlere Uygulanır?

 

Dermapen uygulaması ile  henüz kalıcı hale gelmemiş yaz aylarında oluşan lekeleri hamilelik surecinde oluşan lekeleri kullanılan ürünlerden kaynaklanan lekeleri buyuk ölçüde tedavi amaçlı yapılan bir uygulamadır.

 

Dermapen Leke Tedavisi Nasıl Uygulanır?

 

Dermapen leke tedavilerinde işlem lokal çalışma yöntemi baz alınarak leke açıcı ürünler ile uygulama yapılmaktadır.

Bölgesel olarak cilt de kanama görülür cildin soyulma süreci işlemden sonra yaklaşık 2 hafta sürebilir bu süreç de güneş koruma faktörlü ürünler günde en az 3 kez tekrar edilerek kullanılmalıdır.