Kol Germe

Aşırı kilo alıp verme sonrasında, yaşa bağlı olarak ve yer çekimine karşı koyamadığımız için tuzluk bölgesi diye adlandırdığımız bölgede olan sarkmalar için yapılan bir ameliyattır. Bayanlarda görüleceği üzere, erkeklerde de bu duruma rastlamak mümkündür.
Son dönemlerde yine hızlı kilo verme programından sonra sıkça yapılan bir ameliyat türüdür.

Bu ameliyat oldukça konforludur, bölgede sarkma ile birlikte yağlanma söz konusu ise aynı anda yağ alınarak fazla deri çıkartılarak kollarınızın daha estetik görüneceği doğrudur. Ameliyat sonrası kişinin bir hafta süre ile dinlenmesi gereklidir, Hareket kısıtlamaları bir hafta sonrasında normale dönecektir. Durumunuza bağlı olarak lokal yada genel anestezi ile yapılan bir operasyondur.

Özellikle kolda yapılan estetiğin izleri hastalar tarafından sorulmaktadır.  Cerrahi müdahale olacağı için izleriniz olacaktır, Bu izler ilk zamanlar sizi rahatsız etsede sonrasında ten renginizi alacağı için belli belirsiz halde olacaktır. Kilo alıp vermeye yönelik çatlaklarınız olur ise büyük bir yoğunluğu bu ameliyatta gidecektir. Ortalama 4 hafta kadar korse kullanımız gerekmektedir.  Ameliyat sonrasında özellikle kısıtlı kıyafet tercihi ortadan kalkacaktır.l