Meme Büyütme

Meme büyütme ameliyatı estetik cerrahinin en yüz güldürücü ameliyatlarından biridir. Kısa sürer, sonuç çabuk alınır, cerrahi teknik olarak kolaydır ve hasta çabucak toparlanır. Aynı zamanda en çok yapılan ameliyatlardan da biridir.

Bu ameliyatla ilgili bazı sorular mevcuttur:

1 protezi nerden koyalım ?

Meme altı oluktan; en sık tercih edilen yöntemlerin başında gelir meme dokusuna hiç dokunmadan protezi yerleştirmek mümkün olduğu için güvenlidir ancak meme altında 4 cm’lik zamanla azalacak olan bir iz kalır

Meme başından; yok denecek kadar az iz kalır ancak süt bezi ve kanlarının bir kısmının kesilmesi söz konusudur

Koltuk altından; yok denecek kadar az iz kalır ancak her memeye uygun değildir, eskiden sadece içi su doldurulan silikon balonlar konabilirken artık silikon jel implantlar da konabilmektedir.

Göbek deliğinden : gerçekten az iz kalmaktadır ancak sadece su doldurulan protez konduğu için ben bu yöntemi hiç tercih etmemekteyim

2 kas altına mı üstüne mi koyalım ?

Bu sorunun cevabı cerrahta değil hastanın göğüs yapısındadır. Protezi örtecek kadar doku mevcutsa kas üstüne , eğer yoksa altına konmaktadır. Böylece  protez ile cilt arasında 1 kat daha olmakta ve protez daha az hissedilmektedir. Günümüz ameliyat tekniği ise Dual Plan yani çift seviye olarak anılmaktadır. Bu teknikte protezin üst kısmı kas altında, protezin alt kısmı meme dokusu altında bulunmaktadır.

3 yuvarlak mı anatomik mi olsun ?

Bu hastanın beğenisine kalmıştır; memenin üst taraflarında dolgunluk isteniyorsa yuvarlak, daha doğal bir görüntü isteniyorsa damla tercih etmek uygun olacaktır.

4 ne kadar büyük olsun ?

Bunun cevabı tamamen sizde, birinin büyük” dediği diğerine küçük gelebiliyor bu yüzden en güzel yöntem değişik büyüklük alternatiflerini görsel olarak değerlendirip beraber karar vermek oluyor.

5 ameliyat sonrası süreç nedir ?

Ameliyat sonrası; biraz dik olarak yatılmalıdır. Mutlak surette hastalara özel bir sütyen veriyorum. Bazı hastalarıma ihtiyaç halinde masaj veriyorum ve 15 günde başlatıyorum. Genelde hastalar 5-7 gün sonra işe başlayabilirler.