Meme Dikleştirme

Meme ucu normalde hafif yukarı ve dışa doğru bakması gerekirken zamanla önce karşıyı daha sonraları da aşağı göstermeye başlar. Meme üst kısımlarındaki dokular aşağıya kayarak memede üstü boş, altı sarkık bir görüntü oluşur. Bu durum yaş ilerledikçe, emzirme veya kilo verme sonrası görülebilir. Meme ucunun eski konuma getirmek için mastopeksi yani meme dikleştirme ameliyatı yapılmaktadır.

Göğüs dikleştime ameliyatına nasıl karar verilir?

Göğüs kafesimizin boynumuzla birleştiği yerdeki kemik çentikten meme ucuna olan mesafenin 19 ile 21 santimetre arasında olması ideal kabul edilmektedir. Bu mesafesi artmış hastalarda meme dikleştirme ameliyatı yapılmaması uygundur.

Meme dikleştirme ameliyatı nasıl yapılır?

Eğer memedeki sarkıklık birkaç santimetre ise sadece meme başı çevresinden , biraz daha fazla ise meme başı çevresi ve aşağı doğru bir izle” İ skar” “Lolipop skar” daha da sarkıksa bunlara ek olarak meme altında da skar bulunduran ” ters t” şeklinde skar ile yapmayı tercih ediyorum. Bazı durumlarda memenin içi iyice boşalmışsa volüm kazanmak için silikon protez kullanmak gerekebiliyor.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci

Bu ameliyattan sonra da tüm meme ameliyatlarında olduğu gibi sutyen şeklinde bir korse tavsiye ediyorum. Ameliyattan 3-4 gün sonra hasta iş ve ev yaşantısına dönebiliyor. Üç günden sonra banyoyu, bir haftadan sonra spor amaçlı yürüyüşü ve bir ay sonra da her türlü fiziksel aktiviteyi serbest bırakıyorum.

Ameliyat sonrası iz kalır mı?

Meme dikletirme ameliyatından sonra seçilen tekniğe göre bir iz kalır ancak bu izler 1 yıl sonra iyice belirsizleşir.

Meme (Göğüs) dikleştirme fiyatları

Meme dikleştirme ameliyatları fiyatları ancak hekiminizle yapacağınız konsültasyon sonrası ihtiyacınıza göre belirlenir.