Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling uygulaması ile yapılan leke tedavileri agresif bir işlem olduğundan sadece kış aylarında yoğun lekeli ciltlere uygulanır. Özellikle yeni oluşmuş güneş lekelerinde oldukça iyi sonuçlar aldığımız bu tedavi hamilelik döneminde olan lekelerde de etkin sonuçlar vermektedir.

Kimyasal Peeling Nasıl Uygulanır?

Kimyasal peeling leke tedavisi kanamaya yol açmayan fakat fazla kızarıklığa neden olabilen bir tedavi yöntemidir. Uygulamadan hemen sonra cilt kızarmaya baslar ilerleyen saatlerde bu kızarıklığın artma ihtimali olmaktadır.

Uygulama en az 3 kez tekrar edilmek üzere tedavi aralıkları 10 ila 15 arasında değişmektedir. Cildi destekleyen nemlendirici ve serumlar ev kullanımın da önerilir ve güneş koruma faktörlü ürün günlük kullanımda en az 3 kez yenilenmek kaydıyla mutlak kullanılmalıdır.

Kimyasal Peeling Cilt Yenileme Kimlere Uygulanır?

Kimyasal peeling ile cilt yenileme işlemi bir anlamda cildin ölü tabakasının soyulması ile daha canlı olan tabakanın ortaya çıkarılması yöntemidir. Ayni zamanda kan dolaşımının artması ile birlikte beslenen cilt daha dinamik bir görünüme kavuşur.

Kimyasal peeling işlemi uygulandıktan sonra cilde sürülen petit içerikli ürünler ve hyaluronic asid ile cildin ışıltılı bir görünüm kazanmasını, canlılığını ince çizgilerin kısmen azalması sağlanmış olur. Bu işlem de en az 3 kez tekrar edilmek yada farklı bir anti-aging işlem ile kombin edilmektedir. Günlük hayatta mutlak güneş koruyucu kullanılmalıdır.