Dermaroller

Dermaroller leke tedavisi sadece kış aylarında uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Kişilerin güneşe maruz kalmadan ve güneş koruyucu kremlerini gün içerisinde 3 saatte bir tekrarlanması kuralı ile yapılmaktadır.

Dermaroller uygulaması derin peeling yapılarak lekeli bölgeyi   1.5 cm kareye bölerek ve bu bölgelere kar tanesi şeklinde yapılan uygulama sonrası leke açıcı ürünlerin açılan mikro deliklerden daha derin tabaya gönderilebilmesi ile lekeli bölgeyi 3 ila 10 hafta arasında tedavi edebilmekteyiz. Ellere ve dekolte bölgesinede uygulama yapılabilmektedir.

 

Dermaroller Cilt Yenileme Tedavisi Kimlere Uygulanır

Dermaroller cilt yenileme işlemi ince çizgilerin oluştuğu derinin aşağıya doğru sarkma yaptığı durumlarda uygulanmaktadır.

Dermaroller Nasıl Uygulanır?

Temizleme ve peeling işleminden sonra tüm cilt dekolte bölgesinden başlayarak küçük kare alanlar olarak kar tanesi şeklinde uyarı niteliğinde tarama yapılır, cilt kısmen hasar aldığı için collagen üretmeye başlar. Böylece cildin yenilenmesi işlemi baslar. Cilde açılan yüzlerce mikro delikten epidermis tabakasına güçlü serumlar ile takviye yapılarak ikinci bir faktörü devreye sokmuş oluruz, cilt yenilenirken içten takviye olarak bol su içilmesi önerilmektedir.